Święto Książki w Kamiennej Górze

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2014 na rynku w Kamiennej Górze, to było bardzo duże wydarzenie, przygotowane przez Księgarnię Atena z tego miasta.

My też tam byłyśmy, książki rozdawałyśmy, ale też zbierałyśmy dla Biblioteki Sąsiedzkiej w Okrzeszynie.

Przez cały dzień odbywały się liczne spotkania pisarzy z czytelnikami w wielu miejscowościach powiatu kamiennogórskiego. Oprócz spotkań zaplanowano wystawę starodruków, lekcje biblioteczne i warsztaty literackie. Gratulacje dla Księgarni Atena.

Nagrody Obywatelskie Prezydenta RP rozdane

Nagrody w trzech kategoriach zostały wręczone we wtorek 27 maja w Pałacu Prezydenckim podczas spotkania z samorządowcami z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Prezydent Bronisław Komorowski nawiązując do ciężaru statuetki Nagrody Obywatelskiej mówił, że za tym się kryje także waga dokonań i sukcesu. – Chcę za te wszystkie sukcesy podziękować. One się składają na wielką mozaikę sukcesów Polski całego 25-lecia Wolności – podkreślił prezydent.
– Z ogromną satysfakcją można stwierdzić, ż idea samorządności, zwiększenia udziału obywateli w zadaniach publicznych szeroko się rozwija i znajduje odbicie w wielu działaniach w Polsce – podkreślał Doradca Prezydenta RP, przewodniczący Kapituły nagrody prof. Jerzy Regulski.

Nagrodę w kategorii Obywatelska Inicjatywa Lokalna, w której startowały Biblioteki Sąsiedzkie, otrzymało Razem dla Motylkowego Oddziału – Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Kreatywni”. Biblioteki były jedną z trzech nominowanych inicjatyw.

Nowa biblioteka w Miszkowicach

miszkowiceSzkoła podstawowa w Miszkowicach na Dolnym Śląsku prowadziła i prowadzi akcję „Podzielmy się książką”. Nie mogłyśmy zostawić ich samych!

 

Odwiedziłyśmy dyrektorkę szkoły, panią Anitę Dytko i tak od słowa do słowa powstała nowa biblioteka sąsiedzka, tym razem w murach bardzo przyjaznej szkoły.

Pierwsze książki przyjechały z Warszawy, ale już kolejne, kilka kartonów od państwa Nowickich z Domu nad Polami koło Wlenia. Torbę książek podarowała również Księgarnia Atena z Kamiennej Góry.

1 2 3 6