Już za parę dni- XIV Warszawskie Spotkanie Wigilijne

Po raz pierwszy, Warszawskie Spotkanie Wigilijne odbędzie się na ulicy Ząbkowskiej, która 17 grudnia stanie się miejscem wspólnego kolędowania, degustowania świątecznych potraw, dzielenia się opłatkiem. Tymczasem nadal trwają wspólne warsztaty w ramach akcji „Warszawiacy- Warszawiakom”, dzięki którym na uczestników wydarzenia będą czekały ręcznie przygotowane upominki. Mieszkańcy własnoręcznie przygotują blisko 4 tysiące prezentów: 800 bombek, 1000 świec, 500 zakładek, 800 mydełek, 500 aniołów ręcznie rzeźbionych, 800 woreczków z herbatą.

Zapraszamy, wszystkich zainteresowanych do pomocy przy tworzeniu świątecznych prezentów oraz na spotkanie wigilijne!

A o Czytelni na Bazarze Różyckiego, Centrum Kreatywności oraz o Warszawskim Spotkaniu Wigilijnym, dzisiaj w Radiu Dla Ciebie opowiedzieli: Weronika Majewska oraz Bartosz Świętek.

http://www.rdc.pl/podcast/jest-sprawa-biblioteka-sasiedzka-fundacji-zmiana/

  • Warsztaty wyrobu świec w Centrum Kreatywności

 

Festiwal Otwarta Ząbkowska

Mieszkamy na Pradze. Działamy na Pradze. Nasza Fundacja i biblioteki też są na Pradze, więc oczywiście po raz kolejny włączyliśmy się w organizację bardzo dużego wydarzenia artystyczno-kulturalnego po prawej stronie Warszawy, ulicy wszystkim znanej, czyli w Festiwalu Otwartej Ząbkowskiej.

Było inspirująco, energetycznie, kreatywnie, dzięki ludziom, którzy nas odwiedzali, pomagali i wspierali bo Festiwal jest doskonałym miejscem integracji mieszkańców i zawiązywania nowych znajomości.  Były koncerty, warsztaty rodzinne, spotkania z artystami, warsztaty, teatrzyki, wydarzenia literackie i akcje performatywne. A to wszystko dzięki Zintegrowanemu Programowi Rewitalizacji.

Rozdaliśmy dużo książek, współuczestniczyliśmy w organizowanych warsztatach Querilla Knitting-  ręcznie, wspólnie, wykonane dzianiny pokryły jeden z elementów architektury ulicznej, zapraszaliśmy na spotkania „od śniadania do śniadania” do naszej Czytelni na Bazarze Różyckiego podczas których każdy mógł coś przynieść, zjeść i napić się ale tylko przy wierszu! Była też wystawa zdjęć Anny Straszyńskiej- Pokój z widokiem na Pragę.

Moc była z nami a kolejna odsłona Festiwalu Otwartej Ząbkowskiej z naszym udziałem odbędzie się zimową porą, zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Wpadnij na Pragę!

Białołęka też nam pomaga!

W naszej czytelni zawsze potrzebne są ręce do pracy, więc z pomocą przyjechali skazani z Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce. Pomalowali skrzynki, które będą nam teraz służyły jako Rota-regały i nie tylko! Posprzątali, posegregowali książki i zabrali dla siebie- pamiętajcie 80 % skazanych czyta!

  • Białołęka też nam pomaga!

Święto Książki w Kamiennej Górze

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2014 na rynku w Kamiennej Górze, to było bardzo duże wydarzenie, przygotowane przez Księgarnię Atena z tego miasta.

My też tam byłyśmy, książki rozdawałyśmy, ale też zbierałyśmy dla Biblioteki Sąsiedzkiej w Okrzeszynie.

Przez cały dzień odbywały się liczne spotkania pisarzy z czytelnikami w wielu miejscowościach powiatu kamiennogórskiego. Oprócz spotkań zaplanowano wystawę starodruków, lekcje biblioteczne i warsztaty literackie. Gratulacje dla Księgarni Atena.

Nagrody Obywatelskie Prezydenta RP rozdane

Nagrody w trzech kategoriach zostały wręczone we wtorek 27 maja w Pałacu Prezydenckim podczas spotkania z samorządowcami z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Prezydent Bronisław Komorowski nawiązując do ciężaru statuetki Nagrody Obywatelskiej mówił, że za tym się kryje także waga dokonań i sukcesu. – Chcę za te wszystkie sukcesy podziękować. One się składają na wielką mozaikę sukcesów Polski całego 25-lecia Wolności – podkreślił prezydent.
– Z ogromną satysfakcją można stwierdzić, ż idea samorządności, zwiększenia udziału obywateli w zadaniach publicznych szeroko się rozwija i znajduje odbicie w wielu działaniach w Polsce – podkreślał Doradca Prezydenta RP, przewodniczący Kapituły nagrody prof. Jerzy Regulski.

Nagrodę w kategorii Obywatelska Inicjatywa Lokalna, w której startowały Biblioteki Sąsiedzkie, otrzymało Razem dla Motylkowego Oddziału – Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Kreatywni”. Biblioteki były jedną z trzech nominowanych inicjatyw.

1 2 3 5