Nominacja do nagrody Stołka

Maria Dąbrowska- Majewska została nominowana do nagrody Stołka przez redakcję Gazety Wyborczej- Stołecznej.
To wielkie wyróżnienie i radość dla działalności Bibliotek Sąsiedzkich! Stołek przyznawany jest tym, którzy swoją działalnością czynią stolicę miastem lepszym do życia, wygodniejszym, ciekawszym, mającym ludzką twarz. A za co doceniono Marysię? Za Biblioteki Sąsiedzkie, za Czytelnię w Centrum Kreatywności i książki do więzienia.

– Społeczniczka z Pragi, organizatorka bibliotek sąsiedzkich, za odważny ruch przybliżający mieszkańcom ideę tych bibliotek. Zajęła miejsce w Centrum Kreatywności. Można tu wejść, wziąć książkę i wyjść, bo o to chodzi w bibliotekach sąsiedzkich. Majewska-Dąbrowska organizuje także pomoc więźniom, współpracuje przy programie rewitalizacji. Przypomina, że w mieście człowiek jest ważniejszy niż budynki – czytamy w uzasadnieniu.

A co mówi o swojej nominacji sama zainteresowana? „Chcę żeby wygrała Praga!!!!”

JAK ZAGŁOSOWAĆ NA MARIĘ?
Wystarczy kliknąć w ten link: http://s1.enewsletter.pl/n/21623/survey/a1517663446edc64e/

ZOBACZ TAKŻE: Po raz 11. rozdajemy nagrodę Stołka i Nogi od Stołka. Oto lista nominowanych http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22976429,po-raz-11-rozdajemy-nagrode-stolka-i-nogi-od-stolka-oto.html
GŁOSUJEMY!!!

  • fot. Grażyna Makara

Zamknięcie Czytelni na Bazarze Różyckiego

Wszystkich miłośników książek, przyjaciół, sympatyków i wszystkich związanych z Fundacją Zmiana informujemy, że Czytelnia na Bazarze Różyckiego została zamknięta.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z nami, przekazywanie książek do Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56 lub Biura Fundacji- ul. Targowa 63 lok. 63.

W galerii troszkę wspomnień…

Już za parę dni- XIV Warszawskie Spotkanie Wigilijne

Po raz pierwszy, Warszawskie Spotkanie Wigilijne odbędzie się na ulicy Ząbkowskiej, która 17 grudnia stanie się miejscem wspólnego kolędowania, degustowania świątecznych potraw, dzielenia się opłatkiem. Tymczasem nadal trwają wspólne warsztaty w ramach akcji „Warszawiacy- Warszawiakom”, dzięki którym na uczestników wydarzenia będą czekały ręcznie przygotowane upominki. Mieszkańcy własnoręcznie przygotują blisko 4 tysiące prezentów: 800 bombek, 1000 świec, 500 zakładek, 800 mydełek, 500 aniołów ręcznie rzeźbionych, 800 woreczków z herbatą.

Zapraszamy, wszystkich zainteresowanych do pomocy przy tworzeniu świątecznych prezentów oraz na spotkanie wigilijne!

A o Czytelni na Bazarze Różyckiego, Centrum Kreatywności oraz o Warszawskim Spotkaniu Wigilijnym, dzisiaj w Radiu Dla Ciebie opowiedzieli: Weronika Majewska oraz Bartosz Świętek.

http://www.rdc.pl/podcast/jest-sprawa-biblioteka-sasiedzka-fundacji-zmiana/

  • Warsztaty wyrobu świec w Centrum Kreatywności

 

Festiwal Otwarta Ząbkowska

Mieszkamy na Pradze. Działamy na Pradze. Nasza Fundacja i biblioteki też są na Pradze, więc oczywiście po raz kolejny włączyliśmy się w organizację bardzo dużego wydarzenia artystyczno-kulturalnego po prawej stronie Warszawy, ulicy wszystkim znanej, czyli w Festiwalu Otwartej Ząbkowskiej.

Było inspirująco, energetycznie, kreatywnie, dzięki ludziom, którzy nas odwiedzali, pomagali i wspierali bo Festiwal jest doskonałym miejscem integracji mieszkańców i zawiązywania nowych znajomości.  Były koncerty, warsztaty rodzinne, spotkania z artystami, warsztaty, teatrzyki, wydarzenia literackie i akcje performatywne. A to wszystko dzięki Zintegrowanemu Programowi Rewitalizacji.

Rozdaliśmy dużo książek, współuczestniczyliśmy w organizowanych warsztatach Querilla Knitting-  ręcznie, wspólnie, wykonane dzianiny pokryły jeden z elementów architektury ulicznej, zapraszaliśmy na spotkania „od śniadania do śniadania” do naszej Czytelni na Bazarze Różyckiego podczas których każdy mógł coś przynieść, zjeść i napić się ale tylko przy wierszu! Była też wystawa zdjęć Anny Straszyńskiej- Pokój z widokiem na Pragę.

Moc była z nami a kolejna odsłona Festiwalu Otwartej Ząbkowskiej z naszym udziałem odbędzie się zimową porą, zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Wpadnij na Pragę!

Białołęka też nam pomaga!

W naszej czytelni zawsze potrzebne są ręce do pracy, więc z pomocą przyjechali skazani z Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce. Pomalowali skrzynki, które będą nam teraz służyły jako Rota-regały i nie tylko! Posprzątali, posegregowali książki i zabrali dla siebie- pamiętajcie 80 % skazanych czyta!

  • Białołęka też nam pomaga!

1 2 3 5